|
Wij zaten er eerlijk gezegd niet zo op te wachten, op de boulevardversie van de 1 serie. Sommige dames daarentegen...
Achterwielaandrijving en...
Vrijwel tegelijkertijd zijn de Audi A3 cabriolet en de vercabrioode 1 Serie gepresenteerd. We willen het nu even over de 125i Cabrio hebben, maar u evenmin onthouden dat de A3 het in de leasemarkt gewoon beter doet dan de 1 Serie. De restwaarde van de A3-tjes is serieus hoger en wie een 1 overweegt kan eigenlijk veel beter de meer courante 3 van BMW nemen. Maar..., als het om de openklappende uitvoeringen gaat wint de 1 Serie 'by far', want achterwielaandrijving en lang niet zo lelijk als de A3….!
Volwaardige vierzitter?
Maar dan nog even wat anders, waarom zou je 40 mille voor een 120i Cabrio neertellen als je voor 52 mille een 320i Cabrio met een stalen klapdak hebt. De cabrio-purist weet het antwoord: omdat de 1 Serie tenminste een echt stoffen dak heeft! Maar nu even serieus. Er is een 118i Cabrio voor net geen 35 mille, maar zo'n stakkertje zal iedere zichzelf respecterende vriendin/vrouw/babe als een belediging ervaren. Dus dan praat je toch minimaal over een 125i. Die kost 47 mille en da's maar elf minder dan een 325i Cabrio. Naarmate de motoren dikker worden (ja, er is ook een 135i met standaard een sportonderstel) wordt het prijsverschil verhoudingsgewijs kleiner. Wie een beetje nadenkt, neemt dus gewoon een 3 en beschikt dan feitelijk zowel over een (prachtige) coupe als een heerlijke vierzits cabriolet.
We zeiden 'vierzits' en da's wat anders dan dat er een achterbankje in zit waar de gemiddelde Nederlandse tiener het hooguit drie minuten uithoudt. BMW zegt dat de 1 Serie Cabrio een volwaardige vierzitter is, maar dat geldt alleen als moederlief kinderen van onder de 10 naar school brengt. Het ding is nog krapper achterin dan de allereerste (E30) 3 Cabrio.
Niet zeuren!
In tegenstelling tot de te verwachten krapte op de geldmarkt is die beperkte ruimte achterin eigenlijk geen probleem. Want dit BMW-tje is zonder meer bedoeld voor 'babes & bitches' die te beroerd zijn om kinderen te baren, laat staan ze in alle vroegte naar school te brengen. Ze willen van het leven genieten. En dat zal prima lukken met dit karretje. Met de kap naar beneden ziet de 'Einser' er niet eens zo verkeerd uit. En je kunt de kap heel vaak (even) open hebben, want hij is al rijdend (tot 40 km/h) te bedienen en opent/sluit in slechts 22 seconden. Mooi degelijk mechaniek. Mooi afgewerkt ook allemaal. Niks van te zeggen. Waar we wel wat van zeggen, is de enorme dode hoek schuinachter. Dat vinden de dames niet fijn. Aan de andere kant moeten ze niet zeuren, want anders wordt het gewoon een Mini!
Zachtjes ondersturen
Vraag is natuurlijk: stap je er zelf nog een keer voor de lol in? Ja, eigenlijk wel. Want met de 218 pk sterke zespitter is het toch weer BMW-typisch genieten. Hij klinkt ook nog eens geweldig. Mooi donkerbruin roffelen van onderuit en lekker huilen tot dik over de zesduizend toeren. En dan binnen de zeven seconden naar de honderd (met de handbak). De top is bijna 240 en met het dak open kun je - ook zonder windschot - 200 km/h rijden zonder vrees voor extra haarverlies. Qua driften heb je aan de achterwielaandrijving helaas niet veel, want er zit geen sper op en de grip aan de achterkant is gewoon erg goed. Bovendien kenmerken de 1-tjes zich door vrij veel ingebouwd onderstuur, iets dat dames geruststelt, maar waar echte BMW-mannen niet vrolijk van worden. Ook de wat zachte vering/demping is duidelijk bedoeld voor genoeglijk toeren, niet voor testosterongestuurd wildemansgedoe. Dat toeren geschiedt dan trouwens met erg weinig toeren want in het kader van de efficiënte dynamiek is de auto voorzien van een ei ndreductie die je doet voortsuizen met dieseltoerentallen (200 km/h bij 4500 min-1). Hetgeen de echte dynamiek uiteraard niet bepaald ten goede komt.
Dus…
Deze BMW is duidelijk bedoeld voor wie zo'n nieuwe 3 Cabrio niet meer kan betalen of voor dames die niet gezien willen worden in een Mini cabriolet. Toch een heel erg goede auto, die er eigenlijk alleen 'oben ohne' heel behoorlijk uitziet, maar die eerlijk gezegd gewoon erg lekker rijdt.
Heren, verwen de dames (en daarmede uzelf)... of wees een echte kerel en pak even echt door en bestel een verse 3-cabrio… (bij ons is de leaseprijs gelijk en u weet nu waarom..) |